Plachtové zatepľovanie terás, altánkov a balkónov

Jedná sa o ochranu altánkov, terás, balkónov použitím špeciálnej priehľadnej (cristalplus) fólie a PVC materiálu, ktoré sú odolné poveternostným podmienkam a tým umožňujú využitie Vašich altánkov alebo terás za každého počasia počas celého roku. Plachta na balkón je tiež výhoda ako si lacno a rýchlo zväčšiť priestor bytu na sušenie, odkladanie a v niektorých prípadoch pomocou plachty na balkón aj vyhrievať bytovú jednotku.

Takto si viete predĺžiť sezónu, ale aj ochrániť priestor či už pred počasím, alebo aj nechcenými hoštami (mačky, psy, vtáky). Použitím infra ohrievačov viete zvýšiť aj tepelný komfort počas chladnejších večerov.

Na výrobu opláštenia používame kvalitný materiál (PVC, cristalplus fólia, Soltis) odolný proti UV žiareniu, ktorý zaručí flexibilitu, priehľadnosť, dlhú životnosť a trvácnosť.

Každá fólia na altánok, terasu alebo akékoľvek iné zateplenie je prispôsobené na mieru podľa predstáv zákazníka. Naši skúsení pracovníci pri zameraní vedia ponúknuť a navrhnúť veľa rôznych typov uchytenia a otvárania, ako aj výber z rôznych farieb, prípadne reklamná potlač v imitácii napr. tehly, dreva a pod.

Použitý materiál:

  • PVC – (Sattler, Serge Ferrari) pevný materiál, v rôznych farebných odtieňoch a v tomto prípade sa hlavne používa ako nepriehľadná, vysoko odolná časť. Farebné odtiene nájdete v Katalógu PRECONTRAINT 705
  • CRISTALPLUS fólia – (Achilles) priehľadný materiál, ktorý sa používa ako okno na presvetlenie objektu.
  • SOLTIS – materiál, ktorý dokáže prepustiť časť svetla a pomocou svojej mikroperforácie funguje ako efektívna ochrana voči prehrievaniu (zabezpečuje aj cirkuláciu vzduchu). Pri použití Soltis W96 ako PVC napasovaná textília navyše garantuje pobyt v suchu aj v prípade dažďa.

Bočné plachty s gumičkovým prevedením

Ide o lacný, osvedčený a najpoužívanejší spôsob uchytenia, ktorý je obľúbený hlavne vďaka jednoduchému manipulovaniu. V zásade ide o jednoduché uchytenie, kde gumička, ktorá je na plachte sa uchytáva o cuplík na konštrukcii na spôsob zaháknutia. Vďaka pruženiu gumičky je tento spôsob najšetrnejší ku fólii a taktiež najvyššia odolnosť plachiet voči poveternostnym vplyvom.

Bočné plachty na zvrtlíky

Systém bočných plachiet uchytenia na zvrtlíky je estetickým spôsobom, ktorý dokonale prilieha ku konštrukcii, no pri väčších rozmeroch môže byť v zime nevýhodou zhoršená manipulácia pri používaní. Odporúča sa ako dverový systém alebo v zhoršených podmienkach, kde nie je priestor pre gumičkové prevedenie, ale pri správnom zaobchádzaní ho využiť takmer kdekoľvek. Princíp spočíva v tzv. motýlikovom zapínaní – pomocou zvrtlíkov.

Bočné plachty s rolovacím mechanizmom

Plachty sú uchytené v rolovacom valci, ktorý môže byť ovládaný manuálne pomocou tyčky alebo automaticky motorom s ovládačom. Môže sa kombinovať s gumičkovým aj zvrtlíkovým systémom uchytenia. Využitie je všestranné ale najčastejšie sa používa, keď je väčšia výška, alebo keď chce mať zákazník čo najväčší komfort. Jedna sa o lacnejšiu verziu ZIP systému.

Bočné plachty zasúvacie

Plachty sú posúvané v koľajničke do strán a na krajoch môžu byť uchytené na zvrtlíky alebo gumičky, prípadne iný typ uchytenia podľa možnosti konštrukcie.

ZIP systém

ZIP systém je esteticky a funkčne Top systém. Jedna sa o hermeticky uzatvárací systém, použitím hliníkovej konštrukcie s navíjacím mechanizmom a ZIP systémom uchytenia fólie. Je limitovaný veľkosťami a presnosťou stavebného otvoru, taktiež patrí medzi tie drahšie systémy. Môže byť ovládané manuálne pomocou kľuky alebo automaticky motorom s ovládačom. Konštrukcia okrem 5 štandardných farieb je možná aj vo farbách RAL. Výhodou oproti zasklievaniu terasy je že po vyrolovaní ostáva viditeľná len konštrukcia, a taktiež z hľadiska bezpečnosti nehrozí poranenie črepinami skla.

Možnosti otvárania

Rolovanie

Klasické vyrolovanie plachty hore na zachytenie remienkami alebo na pracky. Jednoduchý a estetický spôsob, ktorý po zrolovaní neruší. Možnosť rolovania z oboch strán (vnútornej, vonkajšej).

Preklopenie

Používa sa na preklopenie dverí pomocou zvrtlíka. Môže sa fixovať len z jednej strany – tam kde sú montované zvrtliky. Výhodou je minimalne krčenie (lámanie) fólie.

Preloženie

Plachta sa preloží a zavesí na krajoch, čím sa dá docieliť vetranie alebo aj otvor na prechod. Využitie je ideálne pri gumičkovom ale aj zvrtlíkovom systéme. Výhodou je rýchlosť otvorenia, zatvorenia a ako aj u preklopenia minimálne krčenie.

Zips

V plachte je navarený zips, ktorý sa dá otvárať z oboch strán.  V zime je pri nesprávnom používaní náchylnejší na poškodenie. Dôležité je, s akým spôsobom uchytenia je kombinované takéto otváranie (individuálne posúdenie).

Dvere s rámom

Otváranie pomocou rámu a pántov je v podstate klasický dverový systém. Pri tomto spôsobe je nutnosť vyrobiť osobitný rám do otvoru, kde majú byť dvere a daný rám sa oplachtuje, aby celkové opláštenie bolo v jednom štýle. Tento spôsob sa používa hlavne na miesta, kde dverový systém nevadí pre celoročne využitie, kedže dvere sú na pánty, bez možnosti rolovania.